Pasaulyje

2017.07.01 15:42

Kilus nesutarimams dėl reformų popiežius atleido Tikėjimo doktrinos kongregacijos vadovą

BNS2017.07.01 15:42

Popiežius Pranciškus atleido vieną įtakingiausių kardinolų Vatikane – vokietį Gerhardą Muellerį – iš Tikėjimo doktrinos kongregacijos vadovo pareigų ir vietoje jo paskyrė ispanų arkivyskupą, šeštadienį paskelbė Vatikanas.

Už Bažnyčios doktriną atsakingai kongregacijai vadovavęs konservatyvių pažiūrų kardinolas G. Muelleris susikirto su popiežiumi svarbiais reformų klausimais.

69 metų G. Muelleris buvo vienas iš kelių kardinolų, reiškusių abejones dėl Pranciškaus pasiryžimo, kad Katalikų Bažnyčia švelnintų savo poziciją dėl žmonių, tradiciškai laikomų „nusidėjėliais“. Tarp tokių žmonių yra išsiskyrę ir naujas santuokas sudarę žmonės, kurie nori priimti Komuniją.

G. Muelleris taip pat buvo įtrauktas į kontroversiją dėl Katalikų Bažnyčios atsako į dvasininkų vykdyto seksualinio išnaudojimo skandalą. Jo departamentas anksčiau šiais metais buvo apkaltintas trukdymu Pranciškaus pastangoms sustabdyti vidinį išnaudojimų dangstymą.

Vatikanas sakė, kad G. Muellerio penkerių metų kadencija nebus pratęsta ir kad jį pakeis Tikėjimo doktrinos kongregacijos 73 metų sekretorius, ispanų arkivyskupas Luisas Francisco Ladaria Ferreras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.