Pasaulyje

2017.07.01 14:36

Rusija trečdaliu sumažins įmokas Europos Tarybai

BNS 2017.07.01 14:36

Rusija mažina įmokas į Europos Tarybos (ET) biudžetą suma, proporcinga savo nedalyvavimui jos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) darbe, paskelbė Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis.

Rusijos delegacijos balsavimo teisės ETPA buvo suspenduotos 2014 metais dėl Krymo aneksijos ir karinės įtampos eskalavimo Rytų Ukrainoje. Reaguodama į šį žingsnį Rusijos delegacija vienašališkai priėmė sprendimą iš viso nedalyvauti ETPA posėdžiuose.

„Kaip esame ne kartą pareiškę, įnašo apimtis šiems metams bus įšaldyta trečdaliu“, – šeštadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė L. Sluckis. Jis priminė, kad ET gavo oficialų pranešimą „apie įnašo sumažinimą proporcingai mūsų nedalyvavimui ETPA darbe“.

L. Sluckis pažymėjo, kad tai, žinoma, gali išprovokuoti tam tikrus ET generalinio sekretoriaus ir ET ministrų komiteto klausimus, „nes lėšų Europos Tarybos darbui ir deramam funkcionavimui nepakanka, o Rusija yra tarp šešių pagrindinių organizacijos mokėtojų“.

„Vis dėlto užsitęsusi rusofobija ETPA arenoje ir nesiliaujantis gėdinimas ... privertė Rusiją, mano nuomone, visiškai teisėtai persvarstyti situaciją dėl įnašo“, – sakė jis.

Šiuo metu didžiausios mokėtojos į ET biudžetą yra Rusija, Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Turkija. Rusijos įnašas 2017 metais sudaro daugiau kaip 33 mln. eurų – daugiau kaip 7 proc. bendro ET biudžeto.

Birželio 6 dieną Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas žurnalistams sakė, kad Rusija į ET biudžetą nesumokės maždaug trečdalio savo metinio įnašo, ir nurodė apytikrį skaičių: „Užblokavome pervedimus. Finansavimas vykdomas dalimis. Metų pabaigai likęs trečdalis nepervedamas. Tai maždaug 11 mln. eurų.“

Penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija informavo, kad Maskva stabdo įnašo ET mokėjimą, kol bus visiškai atkurti Rusijos delegacijos įgaliojimai.

„Atsižvelgdama į įvykius Rusijos Federacija priėmė sprendimą sustabdyti savo 2017 metų įnašo Europos Tarybai mokėjimą, kol bus besąlygiškai ir visiškai atkurti Rusijos Federacijos Federalinio Susirinkimo delegacijos ETPA įgaliojimai“, – sakoma ministerijos pranešime jos interneto svetainėje.

ETPA yra seniausia Europoje parlamentinė asamblėja; jos pirmasis posėdis įvyko 1949 metų rugpjūčio 10 dieną. Asamblėjoje, skatinančioje Europos valstybių bendradarbiavimą žmogaus teisių ir demokratijos srityje, dalyvauja iš viso 47 šalys, kurių daugelis nepriklauso Europos Sąjungai.