Pasaulyje

2017.07.01 10:39

Estija pradeda pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.07.01 10:39

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkauti pradedanti Estija per šešis mėnesius žada daug dėmesio skirti Europos Sąjungos skaitmeninės rinkos plėtrai ir laisvam duomenų judėjimui tarp šalių. Pirmininkaujanti valstybė vadovauja Bendrijos pareigūnų posėdžiams, per kuriuos svarstoma įstatymų leidyba.

Pasak Estijos premjero Jurio Rato, jo šalis sieks, kad prie keturių pamatinių Europos Sąjungos laisvių –  prekių, paslaugų, žmonių ir kapitalo judėjimo – prisidėtų ir laisvas keitimasis duomenimis. Anot jo, tą įgyvendinus, Bendrijos šalių piliečiams taptų gerokai lengviau prieinamos tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus paslaugos, pavyzdžiui, vienoje šalyje išduotas gydytojo išrašytas receptas vaistams galiotų ir kitoje.

Taline viešėjęs Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris tikisi, kad šiuos ir kitus su skaitmenine rinka susijusius pasiūlymus pavyks priimti iki 2018 m. pabaigos. Tarp kitų Estijos prioritetų – Bendrijos ekonomikos skatinimas, saugumas, o pagrindinis – vienybė tarp šalių, ypač ryškėjant takoskyrai tarp Vakarų ir Vidurio Europos valstybių.

Estija Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios šalies pareigas perima iš Maltos. Jungtinei Karalystei nusprendus trauktis iš Bendrijos, šio vaidmens šalis imasi anksčiau, nei planuota.