Pasaulyje

2017.07.01 10:11

Kinijos prezidentas prisaikdino naują Honkongo vadovę

ELTA 2017.07.01 10:11

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas šeštadienį prisaikdino naująją Honkongo vadovę Carrie Lam ir įspėjo, kad Pekinas netoleruos mėginimų mesti iššūkį Kinijos valdžiai šioje teritorijoje, informuoja „Reuters“.

Šįmet minimos 20-osios metinės nuo tada, kai Didžioji Britanija Kinijai perdavė Honkongo valdymą. O moteris šio specialusis administracinio regiono vadove paskirta pirmą kartą.

Didelės policijos pajėgos blokavo kelius ir neleido protestuotojams priartėti prie vietos, kur prieš 20 metų Honkongas buvo perduotas Pekinui.

„Bet koks bandymas kelti grėsmę Kinijos suverenitetui ir saugumui, mesti iššūkį centrinei valdžiai ar naudoti Honkongą infiltracijai ir sabotažui prieš žemyninę Kiniją bus laikomas visiškai neleistinu veiksmu, peržengiančiu raudoną liniją“, – Kinijos prezidentas sakė savo kalboje, kurioje taip pat minėjo „pažeminimą ir sielvartą“, kurį šalis patyrė per Pirmąjį opijaus karą, kai XIX a. penktame dešimtmetyje Honkongas atiteko Didžiajai Britanijai.

Tačiau Honkonge reikalaujama visiškos demokratijos, o visai neseniai kai kurie protestuotojai iškėlė ir nepriklausomybės klausimą – temą, apie kurią Pekinas nenori nieko girdėti.

Tai buvo iki šiol stipriausi Xi Jinpingo žodžiai, taikyti Honkongui tuo metu, kai ten vyrauja didelė socialinė ir politinė įtampa, o kai kurie žmonės mano, kad Pekinas per daug kišasi į šio miesto reikalus.