Pasaulyje

2017.07.01 09:39

Niujorke ligoninėje užpuolikas nušovė gydytoją, kelis žmones sužeidė ir nusižudė

BNS 2017.07.01 09:39

Vienoje žmonių pilnoje Niujorko ligoninėje vyras penktadienio popietę išsitraukė ginklą, nušovė gydytoją, sužeidė šešis kitus žmones ir galiausiai nukreipė ginklą į save, pranešė pareigūnai.

Šaulys pats buvo gydytojas ir anksčiau dirbo šioje klinikoje, sakė Niujorko meras Billas de Blasio ir policijos vadas Jamesas O'Neillas. Pareigūnai nurodė, kad šis incidentas su terorizmu nesusijęs.

Užpuolikas įžengė į pastatą vilkėdamas baltą chalatą, automatinį pistoletą paslėpęs po marškiniais, sakė pareigūnai.

Šis išpuolis buvo įvykdytas 1 000 vietų Bronkso-Libano ligoninėje prieš 15 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku, kai daugeliui pacientų buvo teikiamos konsultacijos.

Gavusi pranešimą apie šaudymą policija skubiai apsupo ligoninę. Snaiperiai užėmė pozicijas ant stogų, o pareigūnai pradėjo užpuoliko paieškas, tikrindami aukštą po aukšto.

Šaulys, kurio tapatybė dar oficialiai neatskleista, galiausiai buvo rastas gulintis kraujo klane pastato 17-ame aukšte, veikiausiai nusišovęs, pažymėjo J. O'Neillas.

Policijos vadas pridūrė, kad užpuolikas prieš nusižudydamas tikriausiai mėgino „susideginti“ ir įjungė ligoninės gaisro pavojaus signalą.

Nušautos gydytojos, kurios pavardė irgi kol kas neviešinama, kūnas buvo rastas netoliese. Meras sakė, kad keli pašauti gydytojai „šiuo metu kovoja dėl savo gyvybių“, bet neatskleidė, kiek tarp sužeistųjų yra medikų.

Per spaudos konferenciją B. De Blasio pareiškė: „Ačiū Dievui, tai ne terorizmo aktas. Tai izoliuotas incidentas.“