Pasaulyje

2017.07.01 14:11

JAV prezidentas: baigėsi kantrybė dėl Šiaurės Korėjos

ELTA2017.07.01 14:11

Bendrame pareiškime su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-in Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad kantrybė dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų baigėsi, informuoja AFP.

„Atvirai, kantrybė baigėsi“, – sakė D. Trumpas ir iškoneveikė Šiaurės Korėjos vyriausybę, ją pavadindamas „aplaidžiu ir brutaliu režimu“. Anot D. Trumpo, Šiaurės Korėjos grėsmė ir provokacijos sulauks griežto atsako.

JAV lyderis omenyje turėjo JAV studento Otto Warmbiero žūtį, kuris iš Šiaurės Korėjos buvo paleistas komos būklės ir netrukus po grįžimo į JAV mirė.

D. Trumpas taip pat užsiminė, kad jo tikslas – taika, stabilumas ir klestėjimas regione, bet įspėjo, jog Jungtinės Valstijos visada gins save ir savo sąjungininkes. Savo pareiškime politikas gyrė sąjungą tarp JAV ir Pietų Korėjos, vadindamas ją taikos ir saugumo kertiniu akmeniu itin pavojingame pasaulyje.

Nepaisydama tarptautinio pasmerkimo Šiaurės Korėja atlieka vis daugiau raketų bandymų ir bando ištobulinti tarpžemyninę branduoliniais ginklais apginkluotą raketą. JAV gynybos žvalgybos agentūra praėjusį mėnesį įspėjo, kad Šiaurės Korėja neišvengiami pasieks šį tikslą.

Šiuo metu Šiaurės Korėjos raketos gali pasiekti Pietų Korėją ir Japoniją, abiejose šiose šalyse yra JAV kariuomenė. Nors Šiaurės Korėja tobulina JAV žemę pasiekti galinčias raketas, neaišku, kuriame etape šiuo metu yra šalis. Remiantis BBC pranešimais, Šiaurės Korėja jau yra atlikusi kelis sėkmingus branduolinius bandymus, bet manoma, kad šaliai dar nepavyko sukurti tokios mažos branduolinės galvutės, kuri galėtų tilpti ant raketos.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10