Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.30 16:10

V. Putinas pratęsė produktų iš Vakarų embargą iki 2018 m. pabaigos

BNS 2017.06.30 16:10

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl maisto produktų iš Vakarų embargo pratęsimą iki ateinančių metų gruodžio 31 d., reaguodamas į Europos Sąjungos įvestų sankcijų pratęsimą.

Įsakas buvo pasirašytas birželio 30 d., apie jį paskelbta oficialiame teisinės informacijos portale.

Apie tai, kad Rusijos valdžia teiks prezidentui siūlymą pratęsti embargą premjeras Dmitrijus Medvedevas pranešė ketvirtadienį.

Embargas taikomas mėsai ir jos produktams, žuviai ir jos produktams, pienui ir jo produktams, vaisiams ir daržovėms. Jis galioja nuo 2014 metų rugpjūčio 7 d. ir taikomas Jungtinėms Valstijoms, ES šalims, Australijai, Norvegijai ir Kanadai. O 2015 metų rugpjūčio 13 d. į sąrašą pateko ir Albanija, Juodkalnija, Islandija ir Lichtenšteinas, o nuo praėjusių metų sausio 1 d. – Ukraina.

Kaip žinoma, Europos Sąjunga birželio 28 d. oficialiai dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai, nes Maskvai nepavyksta vykdyti įsipareigojimų dėl Ukrainos taikos užtikrinimo.

Dėl sankcijų pratęsimo ES vadovai sutarė dar praėjusią savaitę, konstatuodami, kad Rusija nenutraukė paramos prorusiškiems separatistams Rytų Ukrainoje ir nespaudžia jų gerbti paliaubų susitarimą, kuriam tarpininkavo Prancūzija ir Vokietija.

Sankcijos Rusijos finansų, naftos ir gynybos sektoriams bus taikomos iki ateinančių metų sausio pabaigos.

ES paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai po to, kai virš Rytų Ukrainos 2014 metų liepą buvo numuštas Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas. Dėl to Bendrija kaltina Maskvos remiamus separatistus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi