Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.30 13:15

Mirė iškili prancūzų politikė ir Holokausto liudininkė S. Veil

BNS 2017.06.30 13:15

Iškili Prancūzijos politikė Simone Veil, perėjusi Aušvico mirties stovyklos pragarą ir atlikusi vadovaujantį vaidmenį įteisinant šalyje kontracepcijos priemones ir abortus, mirė penktadienį, būdama 89 metų, pranešė jos sūnus.

Prancūzijos politikos ikona S. Veil ir pirmoji Europos Parlamento pirmininkė mirė savo namuose, nurodė sūnus Jeanas Veilis.

Kol kas nežinoma, kokios bus surengtos atsisveikinimo ceremonijos.

Viso Prancūzijos politinio spektro pagarbą pelniusi S. Veil taip pat yra dirbusi sveikatos apsaugos ministre ir užėmusi kitų svarbių postų.

1927 metų liepos 13-ąją Prancūzijos Rivjeros mieste Nicoje gimusios S. Veil šeima buvo deportuota nacių. Simone, jos motina ir viena sesuo pateko į Aušvicą, vėliau buvo perkeltos į Bergeno-Belzeno koncentracijos stovyklą, kur motina mirė prieš pat britų pajėgoms išvaduojant tą kompleksą.

S. Veil tėvas ir brolis taip pat tapo Holokausto aukomis – paskutinį kartą jie buvo matyti išvežami į Lietuvą.

Politikė yra sakiusi, kad paauglystės patirtis nacių koncentracijos stovyklose padarė ją atkaklia suvienytos Europos idėjos apologete.

Ji buvo Prancūzijos nacionalinio Holokausto atminties komiteto pirmininkė.

Be to, S. Veil buvo prisiekusi feministė, o Prancūzijoje prieš keturis dešimtmečius priimtas abortų įstatymas iki šiol yra žinomas kaip „Loi Veil“ (Veil įstatymas).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi