Pasaulyje

2017.06.30 12:45

Iranas: JAV įvestas kelionių draudimas „iš tikrųjų gėdingas“

BNS2017.06.30 12:45

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas penktadienį sakė, kad naujasis JAV įvestas draudimas atvykti žmonėms iš šešių musulmoniškų valstybių yra „iš tikrųjų gėdingas“.

„JAV dabar draudžia iraniečių senelėms pasimatyti su savo vaikaičiais, iš tikrųjų gėdingai pademonstruodamos aklą priešiškumą visiems iraniečiams“, – tviteryje parašė M. J. Zarifas.

Ketvirtadienį vakare įsigaliojo laikinas draudimas atvykti į Jungtines Valstijas žmonėms iš šešių musulmoniškų valstybių, neturintiems bona fide (reikšmingų, tikrų) ryšių Amerikoje. Atvykti gali tėvai, broliai, seserys, bet negali seneliai ir vaikaičiai, tetos, dėdės ir kiti giminaičiai.

Jungtinėse Valstijose gyvena daugiau kaip milijonas iraniečių kilmės žmonių, tad teisinė kova dėl prezidento Donaldo Trumpo pasiūlyto draudimo ištisus mėnesius vertė šeimas nerimauti. D. Trumpas sako, kad 90 dienų draudimo atvykti žmonėms iš Irano, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno, taip pat – 120 dienų draudimo atvykti pabėgėliams reikia norint neleisti teroristams patekti į šalį.

Daugelis iraniečių kilmės amerikiečių savo nepritarimą reiškė su grotažyme #SeneliaiNeTeroristai.

„Tai mano miela senelė... Ar ji jums atrodo kaip teroristė?“ – rašė Elham Khatami iš Vašingtone įsikūrusios organizacijos „National Iranian American Council“, kuri buvo viena iš daugelio, tviteryje paskelbusių savo senelių nuotraukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt