Pasaulyje

2017.06.30 17:14

Estijai perimant pirmininkavimą ES teks įveikti nemažai iššūkių

Estija pusmečiui perima pirmininkavimą Europos Sąjungai. Ir nors jiems teks įveikti nemažai iššūkių, kuriuos šiuo metu išgyvena Europa – nuo saugumo iki ekonomikos atsigavimo, estai žada nemažiau dėmesio skirti ir tam, kuo jie garsūs – skaitmeninei rinkai.

Pirmininkavimą turėjo perimti Londonas, tačiau britams traukiantis iš Bendrijos, pirmininkavimą pusmečiu anksčiau perėmė estai. Jiems teks ieškoti ne tik naujų idėjų Europos Sąjungai, bet ir išlaikyti vienybę tarp Bendrijos narių – kai vis labiau matoma priešprieša tarp Vidurio ir Vakarų Europos ir ne visi patenkinti Berlyno ir Paryžiaus lyderyste.

„Pagrindinis Estijos pirmininkavimo tikslas yra pasiekti pusiausvyrą per vienybę. Europos Sąjungoje turime surasti pusiausvyrą tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų, didelių ir mažų, naujovių ir tradicijų“, – tikslus kėlė Estijos premjeras Juri Ratas.

Estijos premjeras žada ateinantį pusmetį nelipti per galvas, o daugiau klausytis, siūlyti tai, kur šalis stipriausia. Estijoje internetu kasdien naudojasi 8 iš dešimties žmonių, kai Bendrijos vidurkis perpus mažesnis, tad tarp šalies prioritetų – skaitmeninė rinka ir laisvas duomenų keitimasis Bendrijoje.

Daugiau apie laukiantį Estijos pirmininkavimą – įrašuose.