Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.29 15:11

J. Stoltenbergas: Aljansas siųs daugiau karių į Afganistaną

NATO generalinis sekretorius sako, kad Aljansas siųs daugiau karių į Afganistaną, bet tikrai nesiims kovinių operacijų. NATO gynybos ministrų posėdyje Europos sąjungininkės žada pabrėžti, kad stiprins misiją Afganistane, jeigu Jungtinės Valstijos išdėstys aiškią strategiją. Aljansas savo ilgiausią iki šiol kovinę misiją baigė 2014 m., ją perdavus Afganistano pajėgoms, bet dabar Talibano aktyvumas laidoja viltis greitai užbaigti konfliktą. 

Šiuo metu Afganistane dislokuota 13,5 tūkst. NATO karių, daugiausia amerikiečių, kurie pataria ir padeda rengti Afganistano kariuomenę. Dar svarstoma, kiek karių bus papildomai išsiųsta į Afganistaną, amerikiečiai žada papildomai siųsti nuo 3 iki 5 tūkst., Europos sąjungininkės – dar maždaug 1 200 karių.

„Mūsų karinė vadovybė pareikalavo dar kelių tūkstančių karių mūsų misijai Afganistane. Galiu patvirtinti, kad mūsų pajėgos bus didesnės. 15 valstybių jau įsipareigojo papildomą indėlį į mūsų ryžtingos paramos misiją. Tikiuosi ir kitų šalių iniciatyvos. Aptarsime padėtį Afganistane, tuomet kartu su Jungtinėmis Valstijomis nutarsime, kiek turime stiprinti NATO misiją Afganistane“, – sako NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi