Pasaulyje

2017.06.29 09:39

Choleros epidemija Jemene pamažu slūgsta

Didžiausia humanitarinė krizė šiuo metu pasaulyje - choleros epidemija Jemene - po truputį traukiasi, skelbia Jungtinės Tautos. Mirštamumas gegužę sumažėjo perpus. Tačiau iki rugpjūčio karo nualintoje šalyje veikiausiai bus pasiekta apie 300 tūkst. choleros atvejų.

Lengvai išgydoma, bet itin užkrečiama liga, 19-ajame amžiuje siautusi Europos didmiesčiuose, tačiau dabar užklumpanti tik tas vietoves, kur higienos normos ilgą laiką nebeužtikrina švaraus vandens, o su juo ir maisto. Po dviejų metų karo tarp Saudo Arabijos palaikomos vyriausybės ir Irano remiamų hučių sukilėlių Jemenas dabar didžiausia humanitarinė juodoji skylė pasaulyje.

39 000 naujų choleros atvejų per praeitą savaitę - jau pagerėjimas nuo ankstesnių savaičių vidurkio, kadangi šalį pagaliau pasiekia 36 tonos UNICEF siunčiamų vandens valymo priemonių ir vaistų gydyti ligai, kurios metu jūsų kūnas visais įmanomais būdais bando pašalinti užkratą. Taip netenkama itin daug skysčių ir mineralų, tačiau sostinės Sanos priemiesčiuose ir Hodeidaho uostamiestyje kol kas jokių sąlygų epidemiją sustabdyti.

Per karą Jemenas netekęs maždaug pusės savo gydymo įstaigų. Bent pusė užsikrėtusiųjų vaikai, tačiau ir gyvybingumu jie lenkia suaugusiuosius, kurie sudaro 75 procentus mirštančiųjų. Kol kas mirusių nėra pusantro tūkstančio, ir pastarosiomis savaitėmis mirtingumas sumažėjęs, tačiau gydytojai mano, kad tai gali būti ir dėl nepranešinėtų choleros atvejų musulmonams švenčiant ramadaną, pasibaigusį savaitgalį. Bijomasi, kad iki tol, kol epidemiją pavyks suvaldyti, užsikrėtusiųjų kiekis dar gali padvigubėti.

17 milijonų šalies gyventojų - du trečdaliai Jemeno - gyvena pusbadžio sąlygomis. Jungtinių Tautų pasaulio maisto programa tikisi iš šios situacijos vien per būsimą mėnesį ištraukti beveik 7 milijonus žmonių.