Pasaulyje

2017.06.28 11:12

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES pristatytas Maršalo planas Ukrainai

LRT.lt 2017.06.28 11:12

Briuselyje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, birželio 27 dieną vyko diskusija, kurioje pristatytas kovo mėnesį Lietuvos Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų sprendimu patvirtintas Lietuvos planas Ukrainai 2017–2020 metais ir iš jo kilusi iniciatyva „Naujas Europos planas Ukrainai“, kuria numatoma mobilizuoti finansinę paramą Ukrainai – Maršalo planą, teigiama URM pranešime spaudai.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Hanna Hopko, Aukščiausiosios Rados narys Ostapas Jednakas, žiniasklaidos atstovai, diplomatai, analitikai.

Pradėdama diskusiją, Lietuvos nuolatinė atstovė ES, ambasadorė Jovita Neliupšienė atkreipė dėmesį, kad svarbu išlaikyti ES tikėjimą Ukrainos pasiryžimu vykdyti tvarias reformas. Pasak jos, Lietuvos parlamento iniciatyva galėtų būti postūmis ir parama nelengvame Ukrainai kelyje.

„Šiuo metu mūsų tikslas – burti plačią politinės ir finansinės paramos Ukrainai koaliciją. Šalis jau įvykdė daug sudėtingų reformų. Tam, kad neprarastų įgyto pagreičio, o piliečiai nenusiviltų lėtu ir dažnai skausmingu transformacijos procesu, turime suteikti impulsą tęsti reformas ir jas padaryti negrįžtamas“, – teigė A. Kubilius, pristatydamas Lietuvos Respublikos Seimo iniciatyvą.

„Tam, kad stiprėtų Ukrainos vidurinioji klasė, o piliečiai pajustų realią vykdomų reformų naudą, būtinas spartesnis ekonomikos augimas. Todėl reikia investicijų į modernių technologijų, startuolių ir kitus aukštą pridėtinę vertę kuriančius sektorius, paramos smulkiam ir vidutiniam verslui. Tokį investicijų planą ir siūlome“, – pabrėžė G. Kirkilas.

Ši diskusija – vienas iš daugelio Lietuvos Respublikos Seimo narių susitikimų su partneriais ES valstybėse narėse, JAV, ES institucijose. Juose pristatoma „Naujo Europos plano Ukrainai“ idėja, kviečiama jungtis prie paramos Ukrainai koalicijos.