Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.28 10:04

R. T. Erdoganas pranešė galintis surengti naują karinę operaciją prieš kurdus Šiaurės Sirijoje

BNS 2017.06.28 10:04

Ankara yra pasirengusi surengti naują didelę karinę operaciją Šiaurės Sirijoje ir netgi įtraukti į savo kontrolės zoną Manbidžo ir Rakos miestus, kad neleistų ten atsirasti kurdų valstybei, pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

„Dabar Sirijoje vyksta neigiami procesai. Jei dėl to atsiras grėsmė mūsų sienoms, sureaguosime taip pat kaip ir per operaciją „Eufrato skydas“, – laikraščio „Izvestija“ žurnalistui sakė Turkijos vadovas. Interviu šiam Rusijos leidiniui jis davė po susitikimo su Sirijos pabėgėliais Turkijos pietrytiniame Harano mieste.

„Anksčiau Ankara sakė esanti pasirengusi išvaduoti Manbidžą ir Raką nuo islamistų radikalų, bet koalicijos partneriai iš Vakarų sudėjo viltis į kurdų grupes“, – sakė R. T. Erdoganas.

Turkijos lyderis taip pat apgailestavo, kad šalys, kurios yra strateginės Ankaros partnerės, „veikia išvien su teroristais“ iš kurdų Demokratinės sąjungos partijos (PYD) ir karinio sparno Liaudies apsaugos dalinių (YPG).

Kaip rašė „Izvestija“, „R. T. Erdogano pareiškimas sukėlė nerimą Maskvoje ir Vašingtone“.

Vienas šaltinis iš Rusijos Valstybės Dūmos leidiniui sakė, kad „Rusijos Federacija ir kova su teroristais iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) nesuinteresuota nauju konfliktu Sirijoje, todėl Maskva pasistengs neleisti kilti dideliam Turkijos ir kurdų karui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi