Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.27 22:50

Brazilijos prezidentas: teisėsaugos kaltinimai mano atžvilgiu yra fikcija

BNS 2017.06.27 22:50

Brazilijos prezidentas Michelis Temeras antradienį neigė jam pareikštus kaltinimus kyšininkavimu. Jis teigė, jog kaltinimams pagrįsti įrodymų nėra.

„Šie kaltinimai yra fikcija“, – sakė M. Temeras.

„Kur yra konkretūs įrodymai?“, – pridūrė jis.

Nors vykdant didelio masto tyrimą narstomi ir kelių buvusių Brazilijos prezidentų bei dešimčių kitų politikų veiksmai, M. Temeras yra pirmas lyderis per šalies istoriją, kuriam tebeinant pareigas pateikiami kriminaliniai kaltinimai.

Brazilijos generalinis prokuroras Rodrigo Janotas pirmadienį teigė, jog esama gausių įrodymų, kad prezidentas paėmė kyšių.

Kaltinimas kyšininkavimu yra susijęs su prezidento buvusio artimo padėjėjo areštu, kurio metu jis turėjo grynųjų prikimštą lagaminą. Pasak prokurorų, tai buvo mėsos perdirbimo įmonės JBS vadovų kyšių M. Temerui dalis.

R. Janoto dokumentuose Aukščiausiajam Teismui M. Temeras kaltinamas paėmęs 500 tūkst. realų (maždaug 135 tūkst. eurų) kyšį.

Teisėsauga taip pat įtaria, jog M. Temeras pritarė planui su JBS pirminės įmonės „J&F“ savininku Joesley Batista sumokėti už tylą vienam dėl korupcijos įkalintam politikui.

J. Batista slapta įrašė, kaip M. Temeras esą aptarinėja tą mokestį už tylėjimą, ir pagal susitarimą su prokurorais jiems šį įrašą perdavė, tikėdamasis švelnesnio sprendimo savo paties korupcijos byloje.

Kad prezidentą būtų galima teisti, iš pradžių Kongreso žemieji rūmai turi dviejų trečdalių dauguma patvirtinti R. Janoto kaltinimą. Tada M. Temero įgaliojimai būtų sustabdyti šešiems mėnesiams, kol vyks teismas.

R. Janotas taip pat aiškinasi, ar M. Temeras trukdė teisingumui ir priklausė nusikalstamai grupuotei. Tokius kaltinimus jis gali pateikti vėliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi