Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.27 19:57

Naujasis Prancūzijos parlamentas pirmininku išrinko F. de Rugy

BNS 2017.06.27 19:57

Prancūzijoje per pirmąjį naujai išrinktos Nacionalinės Asamblėjos posėdį pirmininku išrinktas parlamentaras François de Rugy, už jį balsavo 353 parlamentarai iš 577 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose, kur prezidento Emmanuel Macrono centristų partijos „Respublika, pirmyn“ („Republique En Marche“, REM) atstovų yra 308 ir sąjungininkų iš centristinio Demokratų judėjimo („MoDem“) 42, tokiu būdu užsitikrinus tvirtą daugumą.

F. Rugy 2012–2015 metais buvo Nacionalinėje Asamblėjoje vienas ekologų grupės lyderių, 2015-aisiais perėjo prie socialistų, o 2017-aisiais į E. Macrono REM.

Maždaug trečdalis parlamentarų yra naujokai Nacionalinėje Asamblėjoje; 38 proc. sudaro moterys – daugiausia per šiuolaikinę Prancūzijos istoriją.

Kai kurie turėjo vietinio lygio politinės patirties, bet dauguma – politikos naujokai.

Vidutinis parlamentarų amžius – 49 metai, ankstesnės kadencijos – 55-eri; jauniausias narys yra 23 metų, o vyriausias – 79-erių.

Jie tikisi įsitraukę į darbą greitai išnagrinėti vyriausybės pasiūlytą įstatymą dėl policijos galių išplėtimo ir darbo santykių reformos, palengvinsiančios darbuotojų priėmimo ir atleidimo procedūras.

Ankstesnėje Asamblėjoje dominavusių socialistų beliko 30, o kraštutinių kairiųjų lyderio Jean-Luco Melenchono partija turi 17 vietų.

Kraštutinių dešiniųjų veikėja Marine Le Pen pirmą kartą bus įstatymų leidėja Nacionalinėje Asamblėjoje, kurioje jos Nacionalinis Frontas turės iš viso aštuonias vietas. Ankstesnėje Asamblėjoje jų buvo tik dvi.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi