Pasaulyje

2017.06.27 11:10

S. Lavrovas ragina JAV užkirsti kelią „provokacijoms“ Sirijoje

BNS 2017.06.27 11:10

Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas pirmadienį paragino JAV valstybės sekretorių Rexą Tillersoną užkirsti kelią „provokacijoms“ prieš Sirijos vyriausybės pajėgas, informavo Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Per pokalbį telefonu, inicijuotą R. Tillersono, S. Lavrovas „paragino Vašingtoną imtis veiksmų, kad vykdant operacijas, nukreiptas į teroristus, būtų užkirstas kelias provokacijoms prieš Sirijos vyriausybės pajėgas“, teigiama pranešime.

Rusijos užsienio reikalų ministerija oficialų pranešimą išplatino po to, kai Izraelis pareiškė sekmadienį apšaudęs Damasko režimo pozicijas. Šis smūgis buvo atsakas į Sirijos vyriausybės pajėgų paleistas raketas, nukritusias už okupuotose Golano aukštumose.

Šis incidentas buvo užfiksuotas netoli vietos, kur vyksta žiaurūs režimo pajėgų ir sukilėlių susirėmimai.

S. Lavrovas ir R. Tillersonas taip pat aptarė poreikį „stiprinti Sirijos paliaubas“ ir „intensyvinti kovą su teroristų grupuotėmis“, teigiama pranešime.

Naujas Sirijos taikos derybų etapas turėtų vykti Kazachstano sostinėje Astanoje liepos 4–5 dienomis.

Šešerius metus besitęsiantis konfliktas jau pareikalavo per 320 tūkst. sirų gyvybių ir privertė milijonus gyventojų palikti savo namus.