Pasaulyje

2017.06.27 10:45

Atėnuose dėl streikų gresia visuomenės sveikatos krizė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.27 10:45

Graikijos sostinėje Atėnuose gatvėse susikaupė tonos šiukšlių, nes savivaldybės darbuotojai protestuoja dėl netinkamų darbo sąlygų. Susidariusi padėtis po truputį virsta visuomenės sveikatos krize.

Klanai šiukšlių net pačiose lankomiausiose Atėnų vietose neišvežami jau kelias dienas. Atėnuose dienomis temperatūra siekia daugiau nei 30 laipsnių karščio, o tai sukelia baisų kvapą. Laikini savivaldybės darbuotojai, kurių sutarys greitai baigsis, baiminasi, kad jiems niekas neatnaujins sutarčių, nes tarptautiniai kreditoriai ir taip priekaištauja Graikijai už išlaidavimą. Atėnuose vyksta streikai, kuriuose pagal laikinas darbo sutartis dirbantys graikai reikalauja, kad jiems pratęstų darbo sutartis. 

Graikijos vidaus reikalų ministras sako, kad gali užtikrinti 2500 nuolatinių darbo vietų, tačiau protestuotojų beveik 10 tūkstančių. Valdžia nerimauja, kad dabartinė padėtis virs visuomenės sveikatos krize, o protestuotojai, panašu, nenusiteikę nusileisti. 

Streikuojantys darbuotojai nori, kad trumpuoju laikotarpiu jiems būtų pagerintos darbo sąlygos, tačiau kai vyriausybė bandė ieškoti pinigų ir galimybių pratęsti laikinas darbo sutartis, sprendimą atmetė Aukščiausiasis teismas, kaip prieštaraujantį konstitucijai.

Dėl susidariusios padėties kenčia gyventojai ir turistai, nes kai kuriose Atėnų vietose neįmanoma eiti gatve neužsidengus nosies. 

Daugiau apie Atėnuose gresiančią sveikatos krizę – Igno Kinčino reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt