Pasaulyje

2017.06.26 23:16

Ž. Vaičiūnas: griežtas pozicijas dėl „Nord stream 2“ išsako vis daugiau valstybių

BNS2017.06.26 23:16

Europos Komisijai siekiant Europos Sąjungos valstybių mandato derybose dėl „Nord Strem 2“, vis daugiau valstybių palaiko griežtas pozicijas ir reikalavimus, sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Liuksemburge antradienį vykusiame ES Transporto, Telekomunikacijų ir Energetikos Tarybos posėdyje jis teigia dar kartą išsakęs Lietuvos nuostatas, jog Rusiją ir Vokietiją jungiančio dujotiekio „Nord Stream“ plėtrą „suprantame kaip politinį projektą, kuris turėtų, preliminariu vertinimu, neigiamą įtaką tikslams, kurie keliami Energetikos sąjungai“.

„Skirtumas yra pakankamai esminis, nes anksčiau dėl šio klausimo įtraukimo į darbotvarkę tekdavo pakovoti, šiuo atveju pati komisija pristatė savo pasiūlymą (...). Turėjome žymiai platesnį valstybių narių ratą, kurios pasisakė pakankamai stipriai arba bent jau paremdamos EK mandatą taip pat teigė, kad reikia aiškių atsakymų į pateiktus klausimus. Tarp tokių valstybių - Danija, Švedija, Lenkija, Rumunija, Lietuva, Kipras ir keletas kitų valstybių“, - BNS sakė ministras.

Anot jo, Lietuva remia EK siekį pradėti derybas pabrėždama, kad būtinas pasižadėjimas, jog projektui būtų taikoma ES teisė. Antra sąlyga – projektas neturi pakenkti ES vidaus energijos rinkai ir jos funkcionavimui bei prašo išsamaus Europos Komisijos „teisinio, ekonominio ir netgi strateginio įvertinimo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.