Pasaulyje

2017.06.26 18:54

Aukščiausiasis teismas iš dalies atnaujino D. Trumpo draudimą musulmonams atvykti į JAV

ELTA 2017.06.26 18:54

Aukščiausiasis teismas iš dalies atnaujino Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo draudimą musulmonams iš šešių šalių atvykti į JAV. Tai reiškia, kad jokių ryšių Jungtinėse Valstijoje neturintiems piliečiams iš šešių šalių, kuriose didžioji dalis gyventojų – musulmonai, nuo šiol bus draudžiama atvykti į JAV, informuoja „The Telegraph“.

Šis teismo sprendimas – dalinė pergalė D. Trumpui, norėjusiam, kad absoliučiai visiems Somalio, Sudano, Jemeno, Irano, Sirijos ir Libijos piliečiams būtų uždrausta atvykti į Jungtines Valstijas.

Nors Aukščiausiasis teismas atsisakė uždrausti atvykti visiems piliečiams, jis pritarė skubios priemonės taikymui, kuri draus atvykti bent šešių šalių piliečiams, negalintiems įrodyti tikrų ryšių su jau Jungtinėse Valstijose gyvenančiais asmenimis.

Po to, kai žemesnės instancijos teismai sustabdė D. Trumpo draudimą, birželio 2-ąją dieną JAV lyderio administracija perdavė bylą Aukščiausiajam teismui. Pirmadienį ryte Aukščiausiasis teismas nutarė, kad visiškai sustabdydami D. Trumpo draudimą, apeliaciniai teismai nuėjo per toli.