Pasaulyje

2017.06.26 19:33

Th. May išdėstė planus dėl Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES piliečių

ELTA 2017.06.26 19:33

Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May kreipėsi į šalies parlamentą, norėdama išdėstyti savo planus dėl JK gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių, informuoja BBC.

Dėstydama planus, skirtus numalšinti ES piliečių nerimą, Th. May teigė norinti, kad JK gyvenantys ES piliečiai šioje šalyje pasiliktų ir po „Brexit“. Premjerės teigimu, visiems mažiausiai penkerius metus teisėtai JK gyvenantiems ES piliečiams bus suteiktas nuolatinio gyventojo statusas ir jie galės atsivežti savo sutuoktinius ir vaikus.

Tų asmenų, kurie į šalį atvyks po išstojimui iš ES paskirto termino pabaigos, statusui įteisinti bus skiriami dveji metai. Premjerė JK Bendruomenių rūmams sakė norinti suteikti aiškumo ir garantijų 3,2 mln. JK gyvenančių ES piliečių, kurie yra „JK ekonominės ir kultūrinės srities sudedamoji dalis“.

Tačiau, anot Th. May, bet koks susitarimas dėl JK gyvenančių ES piliečių ateities teisinio statuso ir teisių privalo būti pasiektas mainais į tokias pačias garantijas 1,2 mln. ES šalyse gyvenančių britų.