Pasaulyje

2017.06.26 15:44

J. Stalinas rusams yra iškilesnė istorinė asmenybė nei V. Putinas

BNS2017.06.26 15:44

Iškiliausia istorine asmenybe rusai laiko Sovietų sąjungos diktatorių Josifą Staliną, rodo pirmadienį paskelbti naujos apklausos rezultatai.

Šis tyrimas taip pat rodo, kad dabartinis šalies prezidentas Vladimiras Putinas kartu su poetu Aleksandru Puškinu dalijasi antrąją vietą.

Sociologinių tyrimų bendrovės „Levada Centre“ balandžio 1 dieną atliktos apklausos dalyviai turėjo išvardinti dešimt iškiliausių visų laikų asmenybių.

Daugiausiai – 38 procentus – balsų surinko J. Stalinas. Tuo metu V. Putiną kartu su visame pasaulyje žinomu rusų poetu A. Puškinu tarp iškiliausiųjų veikėjų paminėjo po 34 procentus respondentų.

Bolševikų revoliucijos lyderis Vladimiras Leninas, caras Petras Didysis ir pirmasis kosmonautas Jurijus Gagarinas atitinkamai užėmė trečią, ketvirtą ir penktą vietas 20-ies iškiliausių asmenybių sąraše, kurį užbaigė paskutinėje vietoje likęs paskutinis Sovietų sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas, surinkęs 6 proc. balsų.

Sąraše yra garsių valstybės veikėjų, rašytojų ir mokslininkų, tačiau tik trys užsieniečiai: Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonaparte`as, fizikai Albertas Einsteinas ir Isaacas Newtonas.

Panašioje 2012 metų apklausoje J. Stalinas taip pat užėmė pirmą vietą, tuomet surinkęs dar daugiau balsų, kadangi rusai yra linkę jį garbinti už iškovotą pergalę Antrajame pasauliniame kare, nepaisydami milijonų žmonių egzekucijų ir trėmimų, temdžiusių jo valdymo laikotarpį.

Tuo metu A. Putino rezultatas yra geriausias nuo 2003 metų, kai buvo pradėtos rengti tokios apklausos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt