Pasaulyje

2017.06.26 16:00

E. Macronas: Prancūzija nepripažins Krymo aneksijos

BNS 2017.06.26 16:00

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis atsisako pripažinti Rusijos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją.

Po derybų su Paryžiuje viešinčiu Ukrainos vadovu Petro Porošenka E. Macronas pareiškė: „Prancūzija gerbia Ukrainos suverenumą su jos pripažintomis sienomis.“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį aplankė Krymą, kurį Maskva atplėšė nuo Ukrainos 2014 metų kovą. Kijevas šią Kremliaus lyderio viešnagę pasmerkė kaip Ukrainos suverenumo pažeidimą.

Vakarų galybes kaltina Rusiją nevykdant įsipareigojimų pagal Minsko taikos susitarimus, turinčius padėti užbaigti smurtą tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir Kremliaus palaikomų prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose.

Europos Sąjungos lyderiai praeitą savaitę susitarė dar mažiausiai šešiems mėnesiams pratęsti virtinę ekonominių sankcijų Rusijai, nes Maskva, anot jų, nevykdo įsipareigojimų dėl ugnies nutraukimo Ukrainoje.

Kremlius atšovė, kad Rusija nėra Minsko susitarimų šalis, todėl reikalavimai vykdyti kokius nors su jais susijusius įsipareigojimus yra „absurdiški“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai Ukrainoje susiduria su „nepriimtinu bauginimu ir kliūtimis“.

Gegužę, tuo jau po savo inauguracijos, su V. Putinu susitikęs E. Macronas pripažino, kad jiedu „dėl kai kurių dalykų nerado bendros kalbos“.