Pasaulyje

2017.06.26 15:19

Th. May partija pasirašė susitarimą su Šiaurės Airijos partija

BNS 2017.06.26 15:19

Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May Konservatorių partija pirmadienį pasirašė susitarimą su Šiaurės Airijos Demokratine junionistų partija (DUP), leisiantį jai išlikti valdžioje netekus daugumos per šį mėnesį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus.

„Susitarimas buvo pasirašytas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Th. May atstovas.

Th. May vedė derybas su Demokratine junionistų partija (DUP) siekdama paremti savo vyriausybę po katastrofiškų rinkimų lėmusių prarastą Bendruomenių Rūmuose turėtą daugumą, kurią su 10 DUP įstatymų leidėjų parama atgaus.

Th. May su DUP pirmininke Arlene Foster susitiko prie ministres pirmininkės rezidencijos Downing gatvėje, ryškioje ryto saulėje buvo apstu šypsenų ir rankos paspaudimų.

„Grįžome į Londoną ir viliuosi, kad galėsime užbaigti susitarimą tarp mūsų ir Konservatorių partijos. (...) Kaip ministrė pirmininkė jau minėjo, susitarimas bus viešas ir visiškai skaidrus, ir tokiu taps vos mums susitarus“, – prieš susitikimą „Sky news“ žinių tarnybai teigė A. Foster.

Partijos pirmininkė: Š. Airija susitarimu su JK gaus papildomą 1 mlrd. svarų

Šiaurės Airija iš Britanijos gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1.1 milijardą eurų, 1.3 milijardą dolerių) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.

„Milijardo svarų finansinę paramą per dvejus metus vertiname palankiai“, – sakė A. Foster.

A. Foster teigimu, Th. May sutiko Šiaurės Airijai skirti 1 mlrd. svarų, tačiau daugiau detalių nepateikė. Pasak jos, daugiau DUP ir konservatorių susitarimo detalių bus paskelbta netrukus.

A. Foster sakė, kad „džiaugiasi“, jog buvo pasiektas susitarimas. Premjerė, kuri taip pat nepateikė daugiau detalių apie tą susitarimą, sakė, kad DUP ir jos partiją vienija „noras užtikrinti stiprią vyriausybę“.

Po birželio 8-ąją įvykusių pirmalaikių rinkimų, paskelbtų Th. May iniciatyva, konservatoriai 650 vietų Bendruomenių Rūmuose gavo 317 mandatų, tad jiems reikėjo 10 DUP įstatymų leidėjų palaikymo, kad galėtų vadovauti.