Pasaulyje

2013.05.14 17:04

Japonijos meras papiktino Kiniją pareiškimu apie kariuomenės viešnamius

ELTA2013.05.14 17:04

Kinija pasipiktino Japonijos Osakos miesto mero pareiškimu, kad Antrojo pasaulinio karo metais veikusi Japonijos kariuomenės viešnamių sistema buvo „reikalinga“, pranešė „Reuters“.

Osakos meras Toru Hashimoto yra ne kartą sulaukęs kontroversiškų vertinimų. Šįkart jis sakė, kad „bet kas gali suprasti, kad “paguodos moterų“ sistema buvo reikalinga, kad savo gyvybe rizikuojantys (...) kariai galėtų pailsėti“. Pasak T. Hashimoto, to reikėjo, norint užtikrinti kariuomenės drausmę.

Istorikai mano, kad apie 200 tūkst. moterų prievarta tapo sekso vergėmis Japonijos imperiškosios kariuomenės viešnamiuose, kurie veikė prieš ir per Antrąjį pasaulinį karą. Dauguma moterų buvo iš Kinijos ir Pietų Korėjos.

Kinija pasmerkė T. Hashimoto komentarus. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad Japonijos kariuomenės viešnamiai prilygsta karo nusikaltimui, ir pridūrė, kad Kinija šokiruota dėl tokių viešų politiko pareiškimų. Pietų Korėja taip pat pasmerkė Osakos mero teiginius ir pareikalavo atsiprašymo.

Tuo tarpu Japonijos vyriausybė bandė atsiriboti nuo T. Hashimoto teiginių ir pakartojo oficialią poziciją, kad Japonija prisiima atsakomybę ir atsiprašo nukentėjusiųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.