Pasaulyje

2017.06.24 17:20

Mančesterio sprogdintojas bombą pasigamino pagal „YouTube“ vaizdo įrašus

BNS2017.06.24 17:20

Teroristas Salmanas Abedi, praeitą mėnesį susisprogdinęs per popmuzikos koncertą Anglijos šiauriniame Mančesterio mieste, mirtininko bombą pasigamino naudodamasis instrukcijomis, pateiktomis portale „YouTube“ rastuose vaizdo įrašuose, šeštadienį pranešė dienraštis „The Times“.

Laikraščio šaltinis sakė, kad ruošdamasis šiam 22 žmonių gyvybes nusinešusiam išpuoliui S. Abedi pasinaudojo bombų gamybos instrukcijomis, taip pat vaizdo įrašu apie sprogstamojo užtaiso cheminius komponentus. Šiuos įrašus jis rado „YouTube“ ir kituose tinklapiuose, taip pat naudojosi vadinamuoju „tamsiuoju internetu“ (Darknet).

Specialiųjų tarnybų tyrėjai iš pradžių laikėsi prielaidos, kad bombą pagamino šias technologijas išmanantis asmuo, bet „The Times“ gauta informacija roso, kad minėti vaizdo įrašai „Facebook“ ir „YouTube“ dar buvo prieinami dvi dienas po išpuolio Mančesteryje.

Sprogimas Mančesterio arenoje driokstelėjo gegužės 22-osios vakarą baigiantis popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncertą. Be 22 žuvusiųjų, dar beveik 60 žmonių buvo sužeisti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.