Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.24 18:05

Ispanijos pakrančių apsauga išgelbėjo per 200 migrantų

BNS 2017.06.24 18:05

Ispanijos pakrančių apsauga šeštadienį išgelbėjo daugiau kaip 200 migrantų, mėginusių nuplaukti iš Šiaurės Afrikos į Europą per Viduržemio jūrą.

Ispanijos jūrų gelbėtojų tarnybos atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad 224 žmonės buvo paimti iš penkių laivelių Gibraltaro sąsiauryje ir Alborano jūroje, skiriančioje Ispaniją ir Maroką.

Pirmieji migrantai buvo išgelbėti paryčiais, sakė atstovas ir nurodė, kad į pietus nuo Gibraltaro iš trijų valčių buvo surinkti dešimtys žmonių.

Dar apie 72 žmonės buvo paimti vėliau, kai buvo pastebėti iš Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūros „Frontex“ lėktuvo.

Ispanijos jūrų gelbėtojų tarnyba ketvirtadienį paskelbė, kad vien per šią savaitę buvo išgelbėti daugiau kaip 400 migrantų.

Gana trumpą jūrinį maršrutą iš Maroko į Ispaniją daugiausia renkasi migrantai iš Užsachario ir Šiaurės Afrikos, trokštantys susikurti geresnį gyvenimą Europoje.

Pasak Tarptautinės migracijos organizacijos, nuo šių metų sausio 1-osios iki balandžio 30-osios šiuo maršrutu mėgino pasinaudoti 3 314 žmonių. Per tą patį laikotarpį šioje Viduržemio jūros dalyje taip pat užfiksuota 59 žmonių žūtis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi