Pasaulyje

2017.06.24 12:57

M. Schultzas: JAV, Rusijos ir Turkijos vadovai elgiasi kaip autokratai

ELTA2017.06.24 12:57

Europos Sąjunga privalo tvirčiau atsakyti į silpstančią demokratiją JAV, Rusijoje ir Turkijoje, sako Vokietijos centro kairės socialdemokratų partijos lyderis ir buvęs Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas, praneša „Reuters“.

Anot jo, JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas elgiasi kaip autokratiški vadovai.

„Dabar svarbu atnaujinti ir sustiprinti Europą ne tik žodžiais, bet ir konkrečia politika“, – sakė M. Schulzas Vokietijos laikraščiui „Passauer Neue Presse“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel liepos 7–8 d. Hamburge priims G20 ekonomiškai stipriausių valstybių grupės vadovus, kur D. Trumpas žada iš naujo derėtis dėl prekybos sutarčių ir pagerinti jų sąlygas JAV. Manoma, kad tai bus viena labiausiai šalis priešinančių temų.

Pasipriešinimas D. Trumpo protekcionistiniams siekiams yra ta sritis, dėl kurios sutaria A. Merkel ir M. Schulzas. Pastarasis gegužę kaltino D. Trumpą naikinant vakarietiškas vertybes ir pakertant pasitikėjimą tarptautiniu bendradarbiavimu.

„Dalis G20 atstovų elgiasi kaip autokratiški vadovai – Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas, Rusijos prezidentas V. Putinas ir taip pat JAV prezidentas D. Trumpas“, – teigė Vokietijos politikas.

M. Schulzo socialdemokratų partija (SPD) apklausose 14 procentinių punktų atsilieka nuo A. Merkel krikščionių demokratų (CDU) likus 3 mėnesiams iki rinkimų Vokietijoje, kurie įvyks rugsėjo 24 d.

D. Trumpas nori, kad Vokietija ir kiti Europos partneriai padidintų finansavimą gynybai ir NATO. Jis taip pat kritikavo didelį Vokietijos prekybos su JAV perteklių.

A. Merkel šią savaitę sakė, kad per G20 susitikimą Vokietiją dėmesį kreips į atvirų rinkų ir laisvos prekybos klausimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt