Pasaulyje

2017.06.24 14:09

Bandys sustabdyti „Džiunglių“ atsikūrimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.24 14:09

Jau porą dešimtmečių Kalė miestas šiaurės vakarų Prancūzijoje yra migrantų iš Afrikos ir vidurio rytų atsisveikinimo aikštelė, bandant nelegaliai patekti į Didžiąją Britaniją.

Pernai Prancūzijos vyriausybė uždarė ir išardė Kalė įsikūrusią migrantų stovyklą, simbolizavusią Europos negebėjimą dorotis su migrantų krize. Dabar migrantai vėl grįžta į miestą, tačiau naujasis Prancūzijos vidaus reikalų ministras atmeta labdaros organizacijų siūlymus uoste atidaryti naują migrantų centrą.

2016-ųjų rudenį buldozeriams griaunant palapines ir lūšnas „Džiunglėmis“ vadintame miestelyje, o Prancūzijos tuometei socialistų vyriausybei siunčiant autobusus, kurie turėjo migrantus išvežioti po prieglobsčio centrus visoje šalyje, daugelis pagalbos organizacijų tuomet pranašavo, kad žmonės čia stovyklauti grįš.

Tai jau ne pirmas bandymas iš Kalė pašalinti migrantus, tačiau jų nuolatinio grįžimo tikslas buvo toli gražu ne simpatiškas šiaurės Prancūzijos uostamiestis, o jo artumas su Britų salynu – tiesioginiu daugelio čia atkeliaujančiųjų tikslu.

Dabar, praėjus pusmečiui, Kalė aikštėse vėl nakvoja apie kelis šimtus migrantų, teigia pagalbos organizacijos, bei siūlo spręsti jų trumpalaikio klajojimo problemą įkuriant naują migrantų priėmimo centrą.

Naujajam Prancūzijos vidaus reikalų ministrui tai atrodo kaip migrantų magneto idėja.

Daugiau apie šią problemą – Karolio Kaupinio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.