Pasaulyje

2017.06.23 15:49

Šiaurės Korėja neigia kankinusi amerikiečių studentą

ELTA2017.06.23 15:49

Pchenjanas paneigė įtarimus, kad miręs JAV studentas Otto Warmbieras Šiaurės Korėjos kalėjime buvo kankinamas. Visos kompetentingos institucijos „su visais nusikaltėliais“ elgiasi „visiškai laikydamosi vietos įstatymų ir tarptautinių standartų“, – pareiškė Nacionalinės susitaikymo tarybos atstovas, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra KCNA. Tas pats esą galiojo ir O. Warmbierui, informuoja agentūra AFP.  

Kritikai, kurie „visiškai nenutuokia, kaip mes humanitarinėmis sąlygomis gerai elgėmės su O. Warmbieru“, kaltina Šiaurės Korėją kankinimais, pabrėžė atstovas.

Studentas 2016 metų kovą buvo nuteistas 15 metų sunkiųjų darbų, nes iš viešbučio pavogė propagandinį plakatą. Netrukus po to jauną vyrą ištiko koma, iš kurios jis neprabudo. Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja paleido jį dėl „humanitarinių priežasčių“. Netrukus po to, kai 22 metų studentas buvo parskraidintas į gimtinę, jis mirė.

O. Warmbiero mirtis dar labiau paaštrino įtampą tarp JAV ir Šiaurės Korėjos. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasmerkė „brutalų režimą“ Pchenjane ir pareiškė esąs pasiryžęs ateityje „užkirsti kelią tokioms tragedijoms“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt