Pasaulyje

2017.06.23 15:53

Irane – neapykantos Izraeliui mitingai

Irane penktadienį surengti prieš Izraelį nukreipti mitingai, organizuojami kasmet nuo 1979-ųjų islamo revoliucijos. Paskutinįjį ramadano penktadienį šalyje minima vadinamoji Jeruzalės diena, kurią organizuoja ir remia šalies vyriausybė.

Raketos, pagal nuotolį galinčios pasiekti Izraelio ir JAV bazes regione, bei plakatai, vienodai linkintys mirties Izraeliui, Jungtinėms Valstijoms, sionizmui ir „Islamo valstybei“. Jeruzalės diena Irano sostinėje, kuria oficialiai palaikomas palestiniečių siekis atgauti Izraelio 1967 m. okupuotą Rytų Jeruzalę, kasmet virsta į didžiulės neapykantos žydams ir Jungtinėms Valstijoms demonstravimą.

Irano gynybos ministras Hosseinas Dehghanas pareiškė, kad „musulmonų valstijos neleis nelegaliam sionistiniam režimui laikyti savo pozicijas musulmonų pasaulyje, neleis amerikiečiams galvoti, kad jie gali valdyti musulmonų pasaulį provokuodami skirtumus tarp musulmoniškų šalių“.

Jeruzalės, arabiškai vadinamos Quds, diena švenčiama kaip atsvara Izraelio 1968-aisiais pradėtai švęsti Jeruzalės dienai, Izraelio dažnai vadinama elementariu antisemitizmo demonstravimu didžiausioje šiitų valstybėje. Irano sostinėje – minios žmonių su Izraelio sunaikinimo siekiančio ir Irano išlaikomo šiitiško teroristinio judėjimo „Hezbollah“ vėliavomis. Tačiau šiemet proga turi ir dar vieną leitmotyvą. Su Saudo Arabija diplomatinių santykių nuo praeitų metų sausio nepalaikančio Irano sostinėje šalia šūkių „Mirtis Izraeliui ir Amerikai“ – mirties ir Saudo monarchijai linkėjimai.