Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.23 15:04

Po gaisro Londone policija svarsto pateikti kaltinimus dėl netyčinio nužudymo

DELFI.lt, BNS 2017.06.23 15:04

Skaičiuojama, kad birželio 14 dieną Londono dangoraižyje „Grenfell Tower“ kilęs tragiškas gaisras nusinešė 79 žmonių gyvybes. Penktadienį policija pranešė, kad ugnis kilo dėl šaldytuvo šaldiklio, o vėliau išplito dėl namo apdailos, neatitinkančios saugumo standartų.

Saugumo reikalavimų neatitiko ir namo izoliacija. Policija praneša apie galimus kaltinimus netyčine žmogžudyste.

„Svarstome visus baudžiamuosius kaltinimus, pradedant netyčiniu nužudymu ir sunkesnius“, – sakė Londono policijos detektyvė inspektorė Fiona McCormack per spaudos konferenciją dėl birželio 14-ąją Londono vakaruose kilusio gaisro, per kurį, kaip manoma žuvo apie 79 žmones.

„Dabar Statybos tyrimų institutas mums tvirtina, kad apdailos ir izoliacijos plokštės neišlaikė nė vieno saugumo bandymo“, – ji sakė žurnalistams, turėdama omenyje pastato išorinės apdailos ir termoizoliacines medžiagas, kaip įtariama, lėmusias staigų ugnies išplitimą.

Ši danga buvo sumontuota ant 1974-ųjų statybos 24 aukštų savivaldybei priklausančio namo „Grenfell Tower“ per pernai užbaigtą renovacijos projektą.

Pastaroji nelaimė paskatino atlikti platesnį socialinių būstų patikrinimą, atnešusį nerimą keliančių išvadų: nustatyta, kad panaši danga buvo panaudota renovuojant daugiau kaip 600 namų visoje Anglijoje.

Pasak F. McCormack, policija taip pat nustatė, kad gaisras įsiplieskė nuo sugedusio šaldytuvo „Hotpoint FF175BP“.

Pareigūnė pridūrė, kad šis išvada nereiškia, jog kokie nors buitiniai prietaisai bus atšaukiami iš prekybos.

F. McCormack sakė, kad policija tiria sudegusio namo stačiusių ir renovacija atlikusių bendrovių veiksmus ir galimus „sveikatos apsaugos ir priešgaisrinės saugos pažeidimus“.

Pareigūnė sakė, kad visi „vientisi palaikai“ jau pašalinti iš pastato ir kad „siaubinga tikrovė yra tokia, kad galbūt nerasime arba neidentifikuosime visų žuvusių, nes (gaisro) kaitra buvo labai didelė“.

Ji dar kartą paragino atsiliepti visus, turinčius kokios nors informacijos apie pastate gaisro metu galėjusius būti žmones.

Policija baiminasi, kad tikrasis aukų skaičius gali būti didesnis, nes name galėjo būti nelegalių gyventojų.

„Mūsų teismo tyrimas gali nebūti baigtas iki šių metų pabaigos“, – pažymėjo F. McCormack.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė ketvirtadienį pabrėžė, kad visi „Grenfell Tower“ gyventojai, kad ir koks būtų jų imigracinis statusas, galės gauti visą jiems reikalingą pagalbą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi