Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.23 11:39

JAV: separatistai Rytų Ukrainoje prieš ESBO stebėtojus naudoja smurtą ir bauginimus

BNS 2017.06.23 11:39

Jungtinės Valstijos apkaltino prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje prieš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus „naudojant smurtą ir bauginimus“. Vašingtonas „labai sunerimęs“ dėl padėties vietoje, pareiškė Valstybės departamento atstovė Heather Nauert. Ji pažymėjo, kad separatistai yra „diriguojami, finansuojami ir treniruojami“ Rusijos, informuoja agentūra AFP.

Nuo šeštadienio Rytų Ukrainoje turėtų įsigalioti tarpininkaujant ESBO pasiektos paliaubos. „Mes raginame Rusiją pasinaudoti savo įtaka, kad būtų baigta ši bauginimo kampanija ir, kaip žadėta, ESBO stebėtojams garantuota laisva, visiška ir saugi prieiga“, – sakė atstovė.

Antradienį ESBO misija pranešė, kad už 16 km į šiaurės rytus nuo Donecko nežinomi asmenys apšaudė du jos stebėtojus. Laimei, niekas nenukentėjo.

Rytų Ukrainoje jau ne kartą skelbtos paliaubos, tačiau jos niekada ilgai nesitęsė. Nuo vasario 15 dienos iki gegužės 15-osios čia žuvo 36 civiliai, 157 buvo sužeisti. 2014 metų balandį prasidėjęs konfliktas jau nusinešė per 10 tūkst. gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi