Pasaulyje

2017.06.23 12:30

Pakistane nugriaudėjus sprogimui žuvo mažiausiai 11 žmonių

BNS 2017.06.23 12:30

Pietvakariniame Pakistano Kvetos mieste šalia policijos vado biuro nugriaudėjus sprogimui penktadienį žuvo mažiausiai 11 žmonių, o dar apie 20 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Sprogimas driokstelėjo Beludžistano provincijos sostinėje priešais policijos vado biurą. Šią iškasenų turtingą provinciją jau seniai krečia separatistų ir islamistų smurtas.

„Žuvo 11 žmonių... ir dar mažiausiai 20 sužeista“, – naujienų agentūrai AFP sakė Civilinės ligoninės medicinos inspektorius Fareedas Ahmedas. Pasak jo, žuvusiųjų skaičius išaugo – ryte buvo pranešama apie penkias aukas.

Tarp žuvusiųjų yra keturi policininkai, o dar trijų pareigūnų būklė tebėra kritinė, pridūrė jis.

Policijos gydytojas Ali Mardanas taip pat patvirtino aukų skaičių.

Policija nurodė, kad per ataką buvo taikytasi į jų automobilį, tačiau tiksli sprogimo priežastis kol kas nėra žinoma.

„Sprogdinimu taikytasi į policijos pikapą priešais IG (generalinio inspektoriaus) biurą. Per sprogimą taip pat buvo suniokotas vienas motociklas“, – sakė vyresnysis policijos pareigūnas Mohammedas Tariqas.

Pakistano Beludžistano provincija kaunasi su islamistais ir separatistais nuo 2004 metų. Per visą šį laiką jau žuvo šimtai karių ir kovotojų.

Beludžistanas, besiribojantis su Iranu ir Afganistanu, yra didžiausia iš keturių Pakistano provincijų. Visgi maždaug septyni milijonai jos gyventojų jau seniai skundžiasi, kad negauna savo teisėtos dalies pajamų už jos teritorijoje išgaunamas dujas ir naudingąsias iškasenas.

Pakistano valdžiai ėmus dėti didesnes pastangas dėl taikos ir vystymosi, pastaraisiais metais ten pastebimai sumažėjo smurto.