Pasaulyje

2017.06.23 12:37

Maskva: ES žengia į aklavietę

BNS 2017.06.23 12:37

Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos sprendimas dar pusmečiui pratęsti sankcijas Maskvai yra absurdiškas.

„(Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo) Tusko formuluotė „nepakankamas Minsko susitarimų įgyvendinimas“ yra absurdiška ir kelia tik nuostabą. Rusija jau pavargo kartoti, kad ji nėra nei Minsko susitarimų, nei Ukrainos (teritorijoje vykstančio) konflikto šalis“, – ketvirtadienį jis sakė žurnalistams.

Pareigūno teigimu, ES ir toliau ignoruoja tikrąją padėtį ir nereaguoja, anot jo, į faktą, kad Kijevas atvirai žlugdo Minsko susitarimų įgyvendinimą.

Toks Bendrijos elgesys yra „pagarsėję dvigubi standartai“, sakė L. Sluckis, ir pridūrė, kad ES „vėl padarė žalos sau“.

Pasak L. Sluckio, Europos Sąjungos sprendimas dar kartą pratęsti sankcijas Rusijai rodo, kad Bendrija „vedama už tolimųjų Vakarų“ pavadėlio ir tokiu būdu žengia į aklavietę. Pareigūnas akivaizdžiai turėjo omenyje Vašingtoną.

„Per pastaruosius trejus metus dėl sankcijų konfrontacijos Europos patirti nuostoliai pasidarė vos ne didesni nei Rusijos“, – tvirtino jis.

Politikas taip pat citavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius, kad sankcijos yra „dviašmenis ginklas“, ir atkreipė dėmesį į Jungtinių Tautų vertinimus, kad dėl šių priemonių Rusija prarado apie 50–52 mlrd. JAV dolerių, o Maskvai sankcijas paskelbusios šalys neteko 100 mlrd. dolerių.