Pasaulyje

2017.06.23 12:50

Rusija vėl smogė sparnuotosiomis raketomis taikiniams Sirijoje

BNS2017.06.23 12:50

Rusijos antvandeniniai karo laivai ir vienas povandeninis laivas, dislokuoti Viduržemio jūros rytinėje dalyje, paleido šešias sparnuotąsias raketas „Kalibr“ į džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) taikinius Sirijoje, penktadienį pranešė kariškiai.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad šioje atakoje dalyvavo fregatos „Admiral Essen“ ir „Admiral Grigorovič“ bei povandeninis laivas „Krasnodar“.

Panašų smūgį sparnuotosiomis raketomis prieš IS kovotojus Rusija buvo surengusi gegužės pabaigoje.

„Rusijos karinis jūrų laivynas dar kartą pademonstravo galimybes veiksmingai smogti toli esantiems taikiniams itin tiksliai nutaikomu ginklu „Kalibr“ per trumpiausią laiką gavus kovinį įsakymą“, – sakoma ministerijos pranešime.

„Per staigų masinį raketų smūgį buvo sunaikintos ISIL (IS) teroristų vadavietės, taip pat dideli ginklų ir šaudmenų sandėliai prie Akirbato gyvenvietės Hamos provincijoje, kur sparnuotajai raketai „Kalibr“ preciziškai pataikius į kovotojų arsenalą šis detonavo“, – pridūrė ministerija.

„Likę kovotojai ir ISIL teroristų objektai buvo sunaikinti per Rusijos aerokosminių pajėgų bombonešių smūgius“, – nurodė kariškiai.

Ministerijos paskelbtame vaizdo įraše matomos iš pasinėrusio povandeninio laivo ir fregatų kylančios raketos, tai pat iš oro nufilmuotas vaizdas, kuriame matyti, kaip raketos pataiko į dviejų aukštų pastatus pusdykumėje.

Rusija pridūrė apie šį smūgį iš anksto perspėjusi Turkiją ir Izraelį.

„Turkijos ir Izraelio (ginkluotųjų pajėgų) vadovybė buvo laiku informuota bendradarbiavimo kanalais apie sparnuotųjų raketų paleidimą“, – nurodė Gynybos ministerija.

Birželio 19 dieną naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad Rusija perspėjo tarptautiniais oro ir jūrų susisiekimo kanalais planuojanti birželio 18–30 dienomis surengti sparnuotųjų raketų smūgių iš laivų, plaukiojančių netoli Sirijos krantų.

Šiuo metu Viduržemio jūroje yra apie 10 Rusijos karo ir pagalbinių laivų, nurodo „Interfax“.

Per ankstesnį panašų smūgį, apie kurį Rusija pranešė gegužės 31-ąją, iš antvandeninių ir povandeninių laivų paleistos „Kalibr“ smogė taikiniams Palmyros miesto apylinkėse.

Penktadienį Gynybos ministerija nurodė, kad IS kovotojai šią savaitę perkėlinėjo pajėgas į Hamos provinciją prisidengdami nakties tamsa. Kariškiai pridūrė, kad kovotojai buvo įkūrę dideliuose pastatuose savo vadaviečių ir ginklų sandėlių.

Ministerija tvirtina, kad kovotojai palieka IS paskelbto „kalifato“ faktinę sostinę Raką ir juda Palmyros link.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.