Pasaulyje

2017.06.22 21:30

S. Lavrovas: JAV sankcijos kelia grėsmę mūsų santykiams apskritai

BNS2017.06.22 21:30

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pasmerkė JAV sprendimą išplėsti sankcijas Maskvai. Jis teigė, kad sankcijos kelia rimtą grėsmę Amerikos ir Rusijos santykiams apskritai.

JAV priemonės yra „tuščios pastangos spausti Rusiją“, sakė S. Lavrovas Rusijos Užsienio reikalų ministerijos pranešime, pasibaigus jo pokalbiui telefonu su amerikiečių valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu.

„Tokie veiksmai kelia grėsmę mūsų santykiams apskritai“, o jie „šiuo metu ir be to patiria sudėtingą laikotarpį“, nurodė S. Lavrovas.

Antradienį JAV į „juodąjį sąrašą“ įtraukė 38 fizinius ir juridinius asmenis, taip nusitaikydamos į rusus ir Maskvos remiamus sukilėlius, kaltinamus prisidėjus prie konflikto Ukrainoje.

Po šio sprendimo Maskva atšaukė penktadienį planuotą JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo Tomo Shannono ir Rusijos užsienio reikalų viceministro Sergejaus Ryabkovo susitikimą Sankt Peterburge.

Pastarasis trečiadienį perspėjo, jog Rusija atsakys į sankcijas.

„Į šį sprendimą nebus neatsakyta - bus imtasi priemonių, kad atsakytume iš savo pusės“, – teigė S. Ryabkovas.

JAV teigia, kad sankcijos Rusijai galios, kol ji nepradės vykdyti Minsko susitarimų, kurie, kaip tikimasi, turėtų taikiai išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje, ir negrąžins Ukrainai aneksuoto Krymo.