Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.22 16:03

Iranas kasdien siunčia Katarui 1 100 tonų maisto

ELTA 2017.06.22 16:03

Saudo Arabijos vadovaujamoms Persijos įlankos arabų šalims nutraukus bet kokius ryšius su Kataru, Iranas kasdien laivais gabena Katarui daugiau kaip 1 tūkst. tonų vaisių ir daržovių, informuoja naujienų agentūra AFP.

Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE), Bahreinas ir kelios kitos šalys birželio 5 dieną paskelbė nutraukiančios bet kokius ryšius su Kataru, kaltindamos šalį ekstremistinių grupuočių ir Irano rėmimu. Kataras neigia kaltinimus.

Saudo Arabijos priešas Iranas maistą Katarui gabenti pradėjo praėjus kelioms dienos nuo precedento neturinčios Persijos įlankos krizės pradžios, palikusios Katarą be susisiekimo sausumos transportu, kuriuo šalis naudojasi maisto importui. 

Irano Bušero provincijos uostų direktorius Mohammadas Mehdi Bonchari sakė, kad Teheranas kasdien pristato Katarui 1 100 tonų maisto. Iranas taip pat skraidino maistą į emyratą. 

Birželio 11 dieną Irano nacionalinės oro linijos naujienų agentūrai AFP sakė išsiuntusios į Katarą penkis lėktuvus su daržovėmis. Tą pačią dieną naujienų agentūra „Fars“ citavo Irano galvijų eksporto asociacijos vadovą, teigusį, kad į Katarą buvo nugabentos 66 tonos jautienos.

Kataro oro linijoms teko pakeisti kai kurių skrydžių maršrutus, nes Saudo Arabija, Jemenas, Bahreinas uždraudė skristi jų oro erdve.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi