Pasaulyje

2017.06.22 12:42

JAV ragina Kiniją daryti spaudimą Šiaurės Korėjai dėl branduolinių ginklų programos

ELTA 2017.06.22 12:42

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas paragino Kiniją daryti spaudimą Šiaurės Korėjai, kad ši stabdytų savo branduolinių ginklų programas, remiantis AFP ir dpa pranešimais skelbia „Deutsche Welle“.

„Kinija yra diplomatiškai atsakinga daryti didesnį ekonominį ir diplomatinį spaudimą Šiaurės Korėjos režimui, jei nori užkirsti kelią tolesnei eskalacijai regione“, – Vašingtone sakė R. Tillersonas. Jis pridūrė, kad Šiaurės Korėja yra didžiausia grėsmė JAV saugumui.

Tokius komentarus JAV valstybės sekretorius išsakė per spaudos konferenciją, vykusią po aukšto lygio pokalbių su Kinijos pareigūnais JAV valstybės departamente.

JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas toje pačioje spaudos konferencijoje pasižadėjo „ir toliau imtis būtinų priemonių, siekiat apginti save ir mūsų sąjungininkes“ nuo Šiaurės Korėjos, kuri tobulina branduolines galvutes nešančias ir JAV žemę pasiekti galinčias raketas.

Aukščiausio rango JAV ir Kinijos diplomatų susitikimas įvyko praėjus dienai po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas taip pat pareiškė, neva Kinijos pastangos pasinaudoti savo įtaka Pchenjanui buvo nesėkmingos.

Antradienį D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad Kinijos prezidento Xi Jinpingo pastangos buvo nevaisingos. Tuos pačius žodžius JAV lyderis vėliau pakartojo prieš savo šalininkus Ajovos valstijoje.

„Man patinka prezidentas Xi Jinpingas. Norėčiau, kad sulauktume iš Kinijos šiek tiek daugiau pagalbos dėl Šiaurės Korėjos“, – sakė politikas. Tačiau D. Trumpas neatskleidė, kas gali nutikti, jei Kinijai nepavyks sustabdyti savo sąjungininkės Šiaurės Korėjos.