Pasaulyje

2017.06.22 14:54

Pietų Afganistane prie banko sprogo užminuotas automobilis

BNS2017.06.22 14:54

Afganistano pietiniame Laškar Ga mieste šalia banko, prie kurio būriavosi atlyginimus atsiimti norėję civiliai ir karininkai vyriausybės darbuotojai, įvykusio užminuoto automobilio sprogimo aukų padaugėjo iki 29, pranešė pareigūnai.

Tai buvo naujausias išpuolis, įvykęs per šventąjį musulmonų pasninko mėnesį Ramadaną.

Į ligonines buvo pristatyta 60 žmonių, nukentėjusių per sprogimą šalia Naujojo Kabulo banko. Sprogimas buvo toks stiprus, kad apvirto nemažai šalia buvusių automobilių, aplink pasklido apdegusios nuolaužos, o į dangų pakilo tirštų dūmų debesis.

Kol kas už šį išpuolį atsakomybės neprisiėmė nė viena grupuotė.

Pranešama, kad Talibanas pradėjo savo kasmetinę „pavasario puolimo“ kampaniją balandžio pabaigoje ir vykdo daugiau įvairių atakų, nors vyriausybė ragina talibus nutraukti ugnį bent per Ramadaną.

Sprogimas driokstelėjo tuo metu, kai civiliai ir pareigūnai laukė eilėje prie banko, kad atsiimtų savo atlyginimus artėjant Id al Fitro šventei, žyminčiai Ramadano pabaigą.

„Žuvo mažiausiai 29 žmonės, o dar 60 kitų buvo sužeista per šiandienos sprogimą“, – naujienų agentūrą AFP informavo valstybinės Busto ligoninės vadovas mula Dadas Tabidaras. Kruvini nukentėjusieji savadarbiais neštuvais buvo nešami į gydymo įstaigą.

Pasak jo, tarp aukų buvo civilių ir policijos pareigūnų. Mediko teigimu, žuvusiųjų skaičius gali augti.

Vasarį tame pačiame Laškar Ga mieste vienas talibų sprogdintojas nukreipė sprogmenų prikimštą automobilį į Afganistano karius, lūkuriavusius savo atlyginimų eilėje šalia banko. Per šį incidentą žuvo mažiausiai šeši žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt