Pasaulyje

2017.06.22 07:23

Prieš susirinkimą Briuselyje britai dvejoja Th. May kaip lydere

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May ketvirtadienį dalyvaus Briuselyje vyksiančiame Europos Sąjungos viršūnių susitikime. Vis dėlto gimtinėje abejojama jos kaip lyderės pozicija sėkmingai vykdyti derybas dėl „Brexit“.

Konservatorių vyriausybė sulaukė aršios kritikos po to, kai Didžiosios Britanijos karalienė ElIzabeth II pristatė jų programą ateinantiems dvejiems metams. Didžiausios opozicinės leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas iškart pažadėjo aršiai kovoti su visomis programos nuostatomis.

Kiti premjerės Th. May kritikai abejojo jos sugebėjimais susitarti su Demokratinės unionistų partijos atstovais dėl įstatymų projektų palaikymo.

Politologai taip pat pastebėjo, kad konservatoriai atsisakė kontroversiškiausių planų ateinantiems dvejiems metams. Vyriausybė žada daugiausia dėmesio skirti įstatymams, susijusiems su pasitraukimu iš Europos Sąjungos.

Ketvirtadienį paaiškės, kaip į daugumą parlamente praradusią Th. May reaguos jos kolegos Briuselyje. Čia vyksiančiame viršūnių susitikime premjerė žada išsakyti savo poziciją dėl imigrantų gyvenančių Junginėje Karalystėje ateities.