Pasaulyje

2017.06.21 16:05

Th. May karalienės kalboje pateikė įstatymo projektus dėl „Brexit“

BNS 2017.06.21 16:05

Britų ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį įstatymų leidybos programoje, kurią parlamente perskaitė karalienė Elizabeth II, pateikė aštuonis įstatymų projektus dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos („Brexit“).

Tarp šių įstatymų projektų yra „Didysis anuliavimo įstatymas“ (Great Repeal Bill – angl.) esamiems ES įstatymams persvarstyti, ir atskiri projektai dėl muitų, prekybos, imigracijos, žūklės bei žemės ūkio.

Karalienė sakė, kad „Didžiuoju anuliavimo įstatymu“ bus panaikintas 1972 metų Europos bendrijų aktas, kuriuo buvo nustatyta Britanijos narystė ES.

„Mano vyriausybės prioritetas yra užtikrinti geriausią įmanomą susitarimą šaliai traukiantis iš Europos Sąjungos“, – buvo pasakyta karalienės kalboje.

Elizabeth II sakė, kad jos vyriausybė sieks „sukurti plačiausią, koks tik įmanomas, konsensusą dėl šalies ateities už Europos Sąjungos ribų“. Nesutarimų dėl geriausios strategijos šiuo metu esama ir pačioje vyriausybėje.

Pernai Britanija per referendumą nubalsavo už išstojimą iš ES, bet dabar didėja nepritarimas vyriausybės „griežto „Brexit“ pozicijai mažinti imigraciją prekybos ryšių sąskaita.