Pasaulyje

2017.06.21 14:14

Konservatyvūs kardinolai meta dar didesnį iššūkį popiežiui

BNS 2017.06.21 14:14

Keturi konservatyvūs kardinolai, anksčiau viešai metę iššūkį popiežiui Pranciškui dėl jo Katalikų Bažnyčios mokymo reformų, paskelbė laišką, kuriuo šis ginčas dar labiau eskaluojamas.

„Bažnyčios kunigaikščiai“ savo pirmąjį laišką argentiniečių kilmės popiežiui nusiuntė praėjusių metų pabaigoje. Tąsyk jie reiškė abejones pontifiko mokymu šeimos klausimais.

Šios kardinolų grupės lyderis amerikietis Raymondas Burke`as viešai perspėjo Pranciškų, kad galbūt gali prireikti itin reto „formalaus pataisymo akto“, jeigu jis neatsakys į laišką. Tai buvo drąsus ir kone negirdėtas iššūkis popiežiaus autoritetui.

Tuo tarpu šį antradienį Vatikano stebėtojas Sandro Magisteris paskelbė antrą keturių kardinolų – Carlo Caffarros, Walterio Brandmuellerio, Joachimo Meisnerio ir R. Burke`o – laišką, kuriame Pranciškus raginamas susitikti su jais akis į akį.

Paviešinti šį balandžio 25 dienos laišką jie nusprendė nesulaukę atsakymo, sakė S.Magisteris.

Laiškas buvo paskelbtas italų žurnalo „L'Espresso“ interneto svetainėje.

Minėti keturi kardinolai tvirtina, kad popiežiaus iniciatyvos dėl leidimo kai kuriems išsiskyrusiems ir vėl susituokusiems asmenims priimti Komuniją visoje Katalikų Bažnyčioje pasėjo sumaištį.

„Kas nuodėmė Lenkijoje, teisinga Vokietijoje; kas draudžiama Filadelfijos arkivyskupijoje, teisėta Maltoje – ir taip toliau“, – rašoma laiške.

Konservatyvųjį Bažnyčios sparną trikdė debatai, ar išsiskyrusiems ir vėl susituokusiems žmonėms galima per mišias priimti Komuniją. Kritikai sako, kad tai prieštarautų mokymui dėl santuokos šventumo.

Nors Pranciškus tiesiogiai šio klausimo nėra minėjęs, kai kurie vyskupai jo žodžius pernai paskelbtose gairėse dėl šeimos interpretavo kaip nuostatą, kad kai kuriems iš naujo susituokusiems asmenims galima teikti Komuniją.

R. Burke`as ypač priešinosi pakeitimams, nuo pat Pranciškaus išrinkimo popiežiumi 2013 metų kovą.

2014 metų pabaigoje R. Burke'as buvo pašalintas iš svarbių postų Vatikane ir perkeltas į labiau reprezentacinį Maltos ordino globėjo postą, bet sausio mėnesį, kilus ginčui tarp Vatikano ir šio senovinio ordino, buvo vėl nušalintas.