Pasaulyje

2017.06.21 15:02

Briuselio traukinių stoties sprogdintojas – 36-erių marokietis iš Molenbeko

BNS 2017.06.21 15:02

Belgijos saugumo tarnybos nustatė vyro, detonavusio sprogstamąjį užtaisą Briuselio traukinių stotyje, tapatybę. Kaip skelbia BBC, jis – 36-erių marokietis, policijai buvo žinomas. 

Pranešama, kad nors iš Briuselio rajono Molenbeko, garsėjančio kaip „terorizmo sostinė“, kilęs marokietis policijai buvo žinomas, jis nebuvo siejamas su terorizmu. 

„Teroristo tapatybė yra žinoma. Sugebėjome jį atpažinti“, – televizijai RTBF sakė vidaus reikalų ministras Janas Jambonas.

Jis pažymėjo, kad šio išpuolio padariniai galėjo būti daug didesni, nes „didelis sprogimas neįvyko“. Ministras sakė, kad artimiausiu laiku bus paskelbta daugiau detalių apie sprogstamąjį užtaisą.

Liudininkų teigimu, stoties požeminėje salėje įtariamasis sušuko „Allahu akbar“ („Dievas visų didžiausias“) ir sukėlė nedidelį sprogimą, per kurį blykstelėjo nedidelis, bet ryškus liepsnos kamuolys.

J. Jambonas pažymėjo, kad nustačius užpuoliko tapatybę policija surengė reidų ir kratų.

Per šį incidentą kiti žmonės nenukentėjo, išskyrus įtariamąjį. Pastarojo mirtį prokuratūros pareigūnai patvirtino po atakos praėjus kelioms valandoms.

Nugriaudėjus sprogimui iš stoties ėmė bėgti apsiašaroję keleiviai. Šis išpuolis atgaivino prisiminimus apie pernai Briuselio metropoliteno stotyje bei oro uoste surengtas mirtininkų atakas.

„Laikome tai teroristine ataka“, – per spaudos konferenciją šalia traukinių stoties sakė federalinės prokuratūros atstovas Ericas Van Der Syptas.

Šis išpuolis Belgijoje buvo įvykdytas praėjus vos dienai po išpuolio Londone, kai vienas vyras nukreipė savo furgoną į prie mečetės stovėjusius musulmonus, ir incidento Paryžiuje, kai įtariamas islamistas, buvęs saugumo tarnybų stebimų asmenų sąraše, automobiliu rėžėsi į policijos mikroautobusą.

Belgijoje tebegalioja aukšto lygio saugumo parengtis po pernai kovo 22 dieną įvykdytų mirtininkų sprogdintojų atakų Zaventemo oro uoste ir Malbeko metropoliteno stotyje. Šie išpuoliai pareikalavo 32 gyvybių, dar šimtai žmonių buvo sužeisti.

Už tas atakas atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS). Jas surengė ta pati kuopelė iš Briuselio, kaip ir 2015-ųjų lapkričio atakas Paryžiuje, pareikalavusias iš viso 130 žmonių gyvybių.