Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.21 00:57

JAV griežtina sankcijas Rusijai dėl konflikto Ukrainoje

BNS 2017.06.21 00:57

Jungtinės Valstijos antradienį paskelbė naujas prekybos sankcijas Rusijai ir Ukrainos separatistams, dar labiau sugriežtindamos savo požiūrį kaip tik tuo metu, kai prezidentas Donaldas Trumpas priima savo kolegą Ukrainos prezidentą Petro Porošenką.

Prieš paskelbiant šias sankcijas įstatymų leidėjai ėmėsi iniciatyvos taikyti Rusijai naujas sankcijas ir sutrukdyti Baltiesiems rūmams vienašališkai švelninti sankcijas Maskvai dėl jos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais.

Iždo departamentas antradienį pranešė, kad griežtesnės sankcijos taikomos asmenims ir organizacijoms, susijusioms su konflikto Ukrainos rytuose tąsa; jos galios kol Rusija įgyvendins savo įsipareigojimus pagal 2014 ir 2015 metų taikos susitarimus.

Iždo departamento sankcijos paskelbtos 38 asmenims ir įstaigoms, tarp jų yra ir du Rusijos vyriausybės pareigūnai bei dar 11 asmenų, veikiančių aneksuotoje Ukrainos teritorijoje Kryme. Įšaldomos tų asmenų lėšos JAV bankuose, blokuojamas jų panaudojimas pasaulinėje bankų sistemoje.

Tarp sankcionuotų asmenų minimas Piotras Jarošas, Rusijos federalinės migracijos tarnybos Kryme vadovas, bei Aleksandras Babakovas, Rusijos pareigūnas, kuris rūpinasi ryšiais su rusų tėvynainiais.

Iždo departamentas taip pat uždraudė amerikiečiams teikti paskolas ilgiau kaip 90 parų 20 dukterinių Rusijos energetikos firmos „Transneft“ bendrovių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi