Pasaulyje

2017.06.20 15:36

Pasaulinę pabėgėlių dieną – nerimas dėl didėjančio pabėgėlių srauto

Viduržemio jūroje prie Libijos krantų nuskendus valčiai pirminiais duomenimis žuvo mažiausiai 126 migrantai. Perpildyta valtis pradėjo leisti vandenį ir nuskendo po to, kai užpuolę prekeiviai žmonėmis pavogė variklį. Apie tūkstantį išgelbėtųjų Italijos pakrantės apsaugos pareigūnai nuplukdė į Siciliją.

Šiemet jau žuvo daugiau kaip 1 800 žmonių, mėginusių įveikti Viduržemio jūrą ir patekti į Europą. Pernai dėl konfliktų ir persekiojimų namus buvo priversti palikti daugiau žmonių nei gyvena Didžiojoje Britanijoje – 65 mln. 600 tūkst. Didžiausią nerimą Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūrai kelia tai, kad pabėgėlių ir migrantų daugėja – pernai jų buvo 300 tūkst. daugiau nei užpernai.

„Analizuojant tendencijas, bloga naujiena yra ta, kad pabėgėlių ne mažėja, o nežymiai daugėja. Tai bloga naujiena, nes masinio priverstinio bėgimo priežastys nebuvo sprendžiamos taip, kaip turėtų“, – sako JT vyriausiasis pabėgėlių komisaras Filippo Grandi.

Daugiausia pabėgėlių plūsta iš Sirijos. Ir nors po Turkijos ir Europos Sąjungos susitarimo gerokai sumažėjo sirų, bandančių plaukti į Graikijos salas, tie, kurie atplaukia, dabar mėnesiams įstringa salose.

Plačiau – žurnalisto Edvardo Špoko reportaže.