Pasaulyje

2017.06.20 14:20

Australijos kariškiai sustabdė aviacijos operacijas Sirijoje

BNS 2017.06.20 14:20

Australijos kariškiai antradienį paskelbė, kad JAV pajėgoms numušus Sirijos lėktuvą, laikinai stabdo aviacijos operacijas Sirijoje.

Sprendimas buvo priimtas didėjant įtampai tarp JAV ir Rusijos, kuri po minėto incidento perspėjo, kad koalicijos lėktuvus Sirijoje seks kaip potencialius „taikinius“, ir kuri įšaldė tiesioginę kariškių telefono liniją su Vašingtonu.

„Imantis atsargumo priemonių, Australijos gynybos pajėgų (ADF) kovinės operacijos Sirijoje laikinai sustabdytos“, – sakoma kariškių atstovės pareiškime.

Skrydžių sustabdymo priežasties atstovė nenurodė, bet laikraštis „The Australian“ rašė, kad taip buvo padaryta atsargumo dėlei, kai buvo numuštas Sirijos lėktuvas.

„ADF nariai atidžiai stebi situaciją Sirijos oro (erdvėje) ir tinkamu laiku bus priimtas sprendimas dėl ADF aviacijos operacijų atnaujinimo Sirijoje. ADF operacijos Irake tęsis kaip koalicijos (veiksmų) dalis“, – pridūrė atstovė.

JAV greitai ėmėsi veiksmų siekdama apriboti situacijos eskalavimą po Sirijos lėktuvo numušimo. Kaip anksčiau pranešė koalicija, JAV naikintuvas sekmadienį numušė Sirijos režimo lėktuvą, šalies šiaurėje bombardavusį Amerikos sąjungininkus, kovojančius su džihadistų judėjimu „Islamo valstybe“ (IS).

Amerikiečių aukšto rango generolas sakė, kad šalis sieks 2015 metais įkurtos tiesioginės telefono linijos atkūrimo. Rusija sakė, kad Vašingtonas prieš nusitaikydamas į sirų lėktuvą netoli Rakos nepasinaudojo šia linija – svarbiu incidentų prevencijos įrankiu.

Australija priklauso koalicijai, kovojančiai su IS Irake ir 2015 metų pabaigoje išplėtusiai operacijas į Siriją. Iš viso Artimuosiuose Rytuose yra dislokuota 780 australų karių.

Ši JAV sąjungininkė rugsėjo mėnesį sakė, kad plės oro kampanijos prieš IS taikinių ratą, leisdama savo pilotams smogti džihadistų paramos ir logistikos ištekliams Irake ir Sirijoje.

Australijos aviacijos grupę sudaro 300 karių, šeši naikintuvai bombonešiai „F/A-18 Hornet“, aviacijos valdymo ir perspėjimo lėktuvas „E-7A Wedgetail“ ir transporto lėktuvas „KC-30A“.