Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.20 08:15

E. Macronas pavedė E. Philippe`ui formuoti naują vyriausybę

ELTA 2017.06.20 08:15

Po parlamento rinkimų Prancūzijoje pirmadienio vakarą atsistatydino šalies vyriausybė. Prezidentas Emmanuelis Macronas pavedė premjerui Edouardui Philippe`ui formuoti naują ministrų kabinetą, praneša agentūra AFP.

Vyriausybės atstovas sakė, kad naujojoje vyriausybėje didelių pokyčių nebus. Vyriausybės atsistatydinimas po rinkimų Prancūzijoje yra įprastas. E. Philippe`as naująjį savo kabinetą turėtų pristatyti trečiadienį.

Jau žinoma, kad naujojoje vyriausybėje neliks E. Macrono patikėtinio Richardo Ferrando. Teritorinio bendradarbiavimo ministras atsisakė posto paprašytas prezidento, kai teisėsauga birželio pradžioje pradėjo parengtinį tyrimą prieš jį dėl nekilnojamojo turto aferos. Pasak R. Ferrando aplinkos, ministras sutiko trauktis, tačiau neigia bet kokį netinkamą elgesį.

E. Macronas po aiškios savo partijos pergalės parlamento rinkimuose dabar turi plačias galimybes vykdyti savo reformų kursą. Prezidento aljansas sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose iškovojo absoliučią daugumą – 350 mandatų iš 577. Daug mandatų prarado konservatoriai ir pirmiausiai socialistai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi