Pasaulyje

2017.06.19 22:31

„Brexit“ derybininkai: ES ir Britanija pirmiausiai tarsis dėl savo piliečių teisių

BNS2017.06.19 22:31

Europos Sąjungos (ES) ir Didžiosios Britanijos derybininkai pirmadienį nurodė, kad pirmoji „Brexit“ derybų diena buvo vaisinga ir kad pavyko susitarti dėl artimiausių debatų programos bei apibrėžti pirmiausiai spręstinus iššūkius, ypač Jungtinėje Karalystėje ir Bendrijoje gyvenančių piliečių teises.

ES derybininkas Michelis Barnier ir britų „Brexit“ ministras Davidas Davisas sakė esantys patenkinti pirmąja derybų diena ir tvirtino, kad darbotvarkė bus įtempta, bet įgyvendinama.

M. Barnier nurodė, kad buvo susitarta, jog derybininkai pirmiausiai nagrinės Britanijoje gyvenančių ES piliečių ir Bendrijoje gyvenančių britų teisių klausimus bei būsimą Airijos ir Šiaurės Airijos sienos statusą. Pasak jo, kai bus padaryta pakankama pažanga sprendžiant šiuos reikalus, bus pradėtos derybos dėl būsimų ES ryšių su Britanija.

Pasak D. Daviso, Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May per vėliau šią savaitę vyksiantį ES viršūnių susitikimą išdėstys pasiūlymus dėl Britanijoje gyvenančių europiečių teisių po atsiskyrimo.

„Premjerė vėliau šią savaitę informuos Europos lyderius apie JK požiūrį į šį klausimą per Europos (Vadovų) Tarybos“ susitikimą, prasidėsiantį ketvirtadienį, per bendrą spaudos konferenciją su M. Barnier sakė „Brexit“ ministras.

„Tuomet pirmadienį paskelbsime išsamų dokumentą, apibrėžiantį mūsų pasiūlymą. Manau, jis taps teisingu pagrindu siekti susitarimo“, – pridūrė jis.

D. Davisas pažymėjo, kad abi pusės „žengė į daug žadančią pradžią“, nors priešakyje dar laukia dideli iššūkiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.