Pasaulyje

2017.06.19 16:35

Maskva paskyrė naują ambasadorių Turkijoje, pakeisiantį nužudytą diplomatą

BNS 2017.06.19 16:35

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį paskyrė naują šalies ambasadorių Turkijoje.

Jis pakeis pernai gruodį jauno turkų policininko nužudytą ambasadorių Andrejų Karlovą.

Oficialioje dokumentų bazėje paskelbtame prezidento įsake rašoma, kad V. Putinas davė nurodymą „paskirti Aleksejų Jerchovą... Rusijos Federacijos ambasadoriumi Turkijoje“.

57 metų A. Jerchovas anksčiau dirbo su A. Karlovu Rusijos konsulu Stambule. Šiuo metu jis vadovauja Užsienio reikalų ministerijos krizių centrui, skelbiančiam oficialius patarimus keliaujantiems.

62 metų A. Karlovą gruodžio 19 dieną ne tarnybos metu nušovė 22 metų policininkas Mevlutas Mertas Altintasas.

Šaukdamas „Allahu Akbar“ („Dievas visų didesnis“) ir „Nepamirškit Alepo“, policininkas devynis kartus šovė į ambasadorių, kai šis sakė kalbą Rusijos fotografijos parodoje Ankaroje. Vėliau M. M. Altintasas žuvo per susišaudymą su turkų apsaugininkais.

Turkijos vyriausybė dėl šio nužudymo apkaltino JAV gyvenančio musulmonų pamokslininko Fethullah Guleno vadovaujamą judėjimą. Šį dvasininką Ankara kaltina ir dėl pernai liepą surengto nesėkmingo mėginimo įvykdyti perversmą.

Maskva tąsyk pareiškė, jog dar anksti kalbėti, kas iš tiesų yra atsakingas už ambasadoriaus nužudymą.

Sausį Ankaros gatvė, kurioje įsikūrusi Rusijos ambasada, buvo pavadinta A. Karlovo vardu.

Turkija ir Rusija remia priešingas Sirijos konflikto puses: Maskva palaiko Basharo al-Assado vyriausybę, o Ankara – sukilėlius. Tačiau abi valstybės atlieka svarbų vaidmenį Astanos derybose dėl Sirijos konflikto sureguliavimo ir pasirašė susitarimą dėl saugumo zonų sukūrimo toje šalyje.